06.05.2018 21:44 65 wyświetleń

Miejskie Obchody Dnia Strażaka w Limanowej

Miejskie Obchody Dnia Strażaka w Limanowej

W niedzielę 06.05.2018 r. na limanowskim rynku odbyły się Miejskie Obchody Dnia Strażaka. Podczas uroczystości przedstawiono jednostki Ochotniczych Straży Pożarnych z Limanowej i Łososiny Górnej, zaprezentowano sprzęt i umiejętności strażaków. Dzisiejsze obchody były także szczególną okazją do złożenia podziękowań i wyrazów uznania dla Straży Pożarnych za ich codzienną służbę, jakże trudną i pełną poświęceń. W uroczystości uczestniczyła delegacja strażaków z partnerskiego miasta z Burmistrzem Gminy Wathlingen Wolfgangiem Grube na czele.

Podczas tegorocznych obchodów Poseł na Sejm RP Józef Leśniak miał zaszczyt wręczyć w imieniu Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej pośmiertne Odznaczenie Państwowe „Medal za Ofiarność i Odwagę” dla śp dh Józefa Jajeśnicy, które przekazał na ręce żony, Pani Haliny Jajeśnicy. Poseł na Sejm RP Józef Leśniak będąc osobiście zaangażowany w proces uzyskania odznaczenia dla śp dh podkreślił w swoim wystąpieniu, że upamiętniamy człowieka czynu, bohaterstwa i niezwykłej odwagi, który gotów był do najwyższego oddania i ofiarności.

Następnie zostały strażakom przekazane odznaczenia miejskie za wieloletnią służbę oraz zaangażowanie w obronie życia i mienia ludzkiego. Po części oficjalnej zaprezentowano pokaz akcji ratowniczo-gaśniczej z wykorzystaniem sprzętu strażackiego.

 

Źródło fot.: http://www.miasto.limanowa.pl/pl/4906/14765/miejskie-obchody-dnia-strazaka.html