04.05.2018 21:42 68 wyświetleń

Rocznica uchwalenia Konstytucji 3 Maja

Rocznica uchwalenia Konstytucji 3 Maja

Dzisiaj w Nowym Sączu odbyły się uroczyste obchody 227. rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 maja. Uroczystość rozpoczęła Msza św. odprawiona w Bazylice Św. Małgorzaty w intencji Ojczyzny z udziałem Orkiestry Reprezentacyjnej Straży Granicznej, pocztów sztandarowych, organizacji i stowarzyszeń kombatanckich oraz szkół. Z kolei po jej zakończeniu wszyscy uczestnicy zgodnie z tradycją przeszli ulicami miasta na Plac 3 Maja. Następnie pod Pomnikiem Stanisława Małachowskiego sądeccy parlamentarzyści, przedstawiciele organizacji kombatanckich oraz samorządu miejskiego i powiatowego złożyli wiązanki kwiatów. Uroczystość uświetnił koncert pieśni patriotycznych w wykonaniu Orkiestry Reprezentacyjnej Straży Granicznej.

Uchwalenie Konstytucji 3 Maja w 1791 r. to jedna z najjaśniejszych kart w historii polskiego narodu, która przywołuje pamięć o podjęciu największej w dziejach Polski reformy ustroju państwa. Niechaj zatem udział w tegorocznej rocznicy umocnił nasze poczucie tożsamości oraz jedności narodowej, a także dumy bycia Polakiem w wolnej Polsce.

Źródło fot.: https://miastons.pl/nowy-sacz/227-rocznica-uchwalenia-konstytucji-3-maja-w-nowym-saczu-zdjecia/attachment/img_0028-kopiowanie/